Zabłocie to historyczna przemysłowa dzielnica leżąca nad Wisłą, która dzięki realizacji kompleksowego planu rewitalizacji zmienia swój wygląd i charakter niemal każdego dnia, stając się nowoczesną i już w tej chwili bardzo modną częścią Krakowa.

Swoim niespotykanym urokiem przyciąga przede wszystkim kreatywnych ludzi ze środowisk artystycznych i intelektualnych, a dzięki wybudowanym w ostatnich latach nowoczesnym biurowcom Diamante Plaza czy Enterprise Park – również biznesowych.

Centralnym punktem dzielnicysą Lofty powstałe w starym zabytkowym Młynie, które dzięki oryginalnym, pełnym powietrza i magicznego światła powierzchniom ?open space? z elementami metalowych konstrukcji, ścianami ze starej cegły, filarami, nietypowymi sklepieniami czy oknami ? są wnętrzami o wyjątkowym klimacie sprzyjającym pracy twórczej. Nie jest więc zaskoczeniem, że przyciągają do siebie niczym magnes młodych twórców i intelektualistów, co sprawia że Zabłocie przeistacza się powoli w kolebkę nowej krakowskiej modern bohemy.

Dzięki dobrze rozwiniętej komunikacji miejskiej w tym rejonie Zabłocia – 10 linii tramwajowych, tramwaj rzeczny, 5 linii autobusowych, kolej ze stacją Kraków-Zabłocie – można bez problemu dojechać stąd do każdego miejsca w Krakowie nie tracąc przy tym możliwości codziennego delektowania się sąsiedztwem bulwarów wiślanych, zabytkowego Kazimierza i starego miasta.

Zabłocie to również miejsce gdzie znajduje się Muzeum sztuki współczesnej w dawnej fabryce Oskara Schindlera, Krakowska Szkoła Wyższa im. Frycza Modrzewskiego i wiele nowych apartamentowców skutecznie przeobrażających krajobraz, jeszcze do nie dawna zaniedbanych poprzemysłowych terenów, w nowoczesna pulsującą życiem dzielnicę Krakowa.